ביופידבק והתקפי חרדה

ביופידבק היא שיטת טיפול מדעית, שמשלבת פסיכולוגיה, טכנולוגיה ומדע במטרה לטפל במגוון רחב של בעיות בזמן קצר ובצורה יעילה.

בשיטת הביופידבק, אנו נעזרים בחיישנים שמוצמדים לגוף או לראש (בהתאם לסוג הבעיה) החיישנים יודעים לתת נתונים מדוייקים, על המתרחש בגוף ובמוח, ולהראות למטפל ולמטופל מה לא מאוזן, בגוף ובמוח.החיישנים מספקים לנו מידע על קצב הנשימה, הדופק, רמת המתח שלנו, על זרימת הדם למוח ואפילו על גלי המוח עצמם.

מטרת המידע שמגיע המהחיישנים הוא להראות את הדרך לטיפול אימון וויסות, כשהמטרה לפתור את הבעיה שמציקה לנו. באמצעות החיישנים, נוכל לקבל מכלולמגוון רחב של נתונים, יראו לנו מה בעצם הבעיה ועוצמתה ובעיקר איך לטפל בה. נוכל להבין מה קורה לי בגוף בזמן החרדה (איך הנשימה משתנה, רמת ההזעה דופק ועוד).

טיפול בהתקפי חרדה באמצעות ביופידבק

נוכל להבין ולראות למה יש לי בעיות קשב וריכוז (גלי ריכוז במוח נמוכים), מדוע יש לי בעיות שינה או מיגרנות והחשוב מכל איך לפתור ולהתגבר על הבעיות שלנו במהירות וביעילות.

תפקיד החיישנים הוא לספק פידבק ובעיברית משוב, על מה שקורהבגוף ובמוח,ובצורה מדוייקת מאוד. הפידבק שנקבל באמצעות החיישנים יכול להיות צליל, תמונה גרף ואפילו סרט. הפידבק ישקף למעשה מה קורה לנו בגוף או במוח בזמן אמת. אם נשתמש בפידבק צלילי, הצליל יעלה וירד בהתאם למה שקורה לנו בגוף. לדוגמא, אם הצליל יהיה גבוה המשמעות היא שאנחנו , אם הצליל יהיה נמוך המשמעות היא שאנחנו מתחילים להרגע. בשיטה כזאת אנחנו נוכל לדעת ולראות ולשמוע מה מתרחש אצלנו בגוף וחשוב יותר להתחיל לשלוט בתהליכים אלו. בבעיות קשב וריכוז אנו משתמשים בסרט כפידבק. בכל זמן שהילד או המבוגר, מרוכזים תמונת הסרט תהייה מוקרנת בבהירות ובחדות. כאשר הריכוז נעלם תמונת הסרט תהייה מטושטשת ולא בהירה. כדי שהתמונה תחזור להיות בהירה, המטופל יהיה חייב להגביר את הריכוז והקשב.

במיקרים של מתח או חרדה, נוכל ללמוד טכניקות של רגיעה, ללמוד לנשום נכון ועוד, ולראות בזמן אמת איך איך הטכניקות הללו משפיעות עלינו, ומה אנו צריכים לעשות כדי להרפות ולשלוט בבעיות שלנו. לאחר שנתאמן מספיק פעמים, הגוף ילמד לשנות https://bit.ly/2xnkMo3 את הדפוס שאנו לא רוצים, במיקרה שלנו מתח, ויהיו לו הכלים להתמודד איתו בחיי היומיום. במיקרים של בעיות קשב וריכוז נלמד לאמן את המוח שלנו להתמקד.

חשוב להכיר שתפקידם של החיישנים הוא רק למדוד ולהעביר מידע על מצבנו למטפל ולמטופל. הם אינם מעבירים זרם ובטח לא מחשמלים.

לפרטים נוספים אפשרלפנות לקליניקת משוב המרכז לביופידבק אינטגרטיבי 0524211006 או בקרו אותנו באתר

http://www.ביופידבק.co.il